Jesteś tutaj: cupoftea.pl > Zdrowie > Spożycie płynów

Makaronowa fantazja

Po ziemniakach na drugie danie najczęściej pojawiającym się na talerzy dodatkiem jest makaron. W jego przygotowaniu można korzystać z licznych przepisów, zwłaszcza włoskich, jak i z własnej kreatywności.
W sklepach można z powodzeniem znaleźć różne kształty makaronu, różne kolory i rozmiary. Wiele z nich powstaje z myślą o tylko jednej potrawie, jak np. canellone, czyli nadziewany farszem makaron, zapiekany z sosem oraz żółtym serem. Jest to pyszne i oryginalne danie, które wykonuje się rzadko, ze względu na czasochłonne nadziewanie makaronu, jednak od czasu do czasu warto uraczyć nim siebie oraz domowników.
Poza sprawdzonymi przepisami rodem z Włoch, czyli z ojczyzny makaronu, można spróbować wymyślić coś samodzielnie. Ryba, kurczak, warzywa, a nawet słodkie dodatki bardzo pasują do makaronu, więc może on sprostać każdym upodobaniom. Bardzo dobrze wychodzą wszelkie zapiekanki z jego dodatkiem. Wystarczy wrzucić kilka elementów do makaronu, przesypać do naczynia żaroodpornego, przypiec i gotowe. Szybko i niedrogo.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.