Jesteś tutaj: cupoftea.pl > Dieta > Nie dieta a zdrowe życie

Suszone pomidory i pizza

Pizza to jedno z chętniej jadanych dań. Jego sukces leży w różnorodności smaku oraz ciasta, które może być grube, cienkie, średnie, z dodatkiem sera lub bez. Podobne, a nawet większe bogactwo dotyczy składników. Profesjonaliści w dziedzinie przygotowywania pizzy twierdzą, że sukces tkwi w cieście i w sosie.
Sam ketchup nie wystarczy, żeby stworzyć zniewalający smak. Jeżeli sos, to przede wszystkim pomidorowy ze świeżych pomidorów z dodatkiem suszonych, które sprawiają, że aromat przenika przez całe ciasto oraz resztę dodatków. Dawniej nie było to szczególnie popularne, jednak od pewnego czasu robią furorę. Dzieje się tak przede wszystkim przez to, że pomidory są często suszone z dodatkiem ziół – zwłaszcza bazylii i oregano – nadaje to im śródziemnomorskiego posmaku.
Taki efekt uzyskiwany jest chętnie w wielu pizzeriach, zwłaszcza ogłaszających się jako prawdziwie włoskie pizze. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by wykonać taki sos w domu. Przepis z powodzeniem można znaleźć w Internecie. Warto przy tym przygotować więcej pomidorów, poza sosem nadają się również do ozdabiania pizzy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.