Jesteś tutaj: cupoftea.pl > Dieta > Czy jeść mięso?

Torebki czy liście?

Na sklepowych półkach znajduje się wiele odmian herbat, które pochodzą z różnych firm oraz plantacji. Jednak najważniejszą, zauważalną różnicą jest to, czy herbata jest liściasta, czy w torebce. Wiele osób zastanawia się, co jest lepsze, jednak odpowiedź można znaleźć tylko po spojrzeniu na ich właściwości.
W przypadku herbat liściastych zalet jest dużo więcej. Przede wszystkim są one mniej przetworzone chemicznie. Mają intensywniejszy smak, a często dodawane są do nich owoce, dzięki którym herbata nabiera ciekawego posmaku. Jednak żeby uzyskać oczekiwany efekt, trzeba parzyć je zgodnie z zaleceniami producenta. Zazwyczaj parzenie wymaga 5-7 minut. Najlepiej mieć do tego zaparzacz, do którego wsypuje się listki i wygodnie parzy. Nie ma wówczas problemu z nieprzyjemnymi fragmentami wirującymi w napoju w czasie picia.
Herbaty w torebce, chociaż ładnie pachną i są ładnie opakowane często są mocniej przetworzone i perfumowane. Skutkuje to tym, że zamiast dobrego smaku, ma się jedynie ładny zapach.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.