Jesteś tutaj: cupoftea.pl > Zdrowy tryb życia > Zdrowo nie znaczy drogo

Tureckie przysmaki

Coś słodkiego do kawy lub w ramach uczczenia jakiejś ważnej okazji jest jak najbardziej uzasadnione. Jednak nie zawsze trzeba iść na łatwiznę i kupować wafelków albo kawałka ciasta w cukierni. Można zdecydować się na egzotyczny przysmak jakim jest rachatłukum oraz chałwa.
Chałwa jest dość znanym przysmakiem, która swoje korzenie ma nad Morzem Śródziemnomorskim, a dokładnie w Turcji. Można tam spotkać niesamowite odmiany chałwy w różnych smakach oraz kształtach. Jest to tłusty przysmak, który bywa jadany rzadko, ze względu na swoją kaloryczność, jednak od czasu do czasu warto zrobić sobie małą dyspensę i zjeść chociaż kawałek. Z tego powodu najlepiej kupować chałwę na wagę, zamiast w paczce, wówczas można kontrolować ilość do zjedzenia.
Rachatłukum jest rzadziej spotykane i najczęściej można znaleźć je w sklepach z turecką lub grecką żywnością. Jest niezwykle słodkie, dlatego nie każdemu smakuje. Wykonuje się go z mąki ziemniaczanej lub pszennej i obtacza w cukrze pudrze, dodaje wybranego soku i tym samym uzyskuje ciekawy kolor oraz smak. Bywa uznawany za turecką „mordoklejkę”, ponieważ skutecznie zalepia usta jedzącego.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.