Jesteś tutaj: cupoftea.pl > Śniadania > Kolorowe jajka – wielkanocne śniadanie

Ziołowe herbaty i zdrowie

O tym, że zielona herbata pozytywnie wpływa na zdrowie, słyszy się nie raz. Mówi się nawet, że Europejki pozazdrościły Azjatkom sekretu ich urody i rozpoczęły raczenie się środkiem, który mieszkanki Azji znają od wieków. Z pewnością herbata taka nie zaszkodzi i ma wiele dobrych właściwości, jednak warto przy tym pamiętać również o rodzimych substancjach, które mają tak samo dobry wpływ na urodę, zdrowie i wagę, jak mieszanka azjatycka.
Mięta i rumianek to znane kompozycje ziołowe, które warto pić, jeżeli chce się zwiększyć odporność układu immunologicznego oraz poprawę przemiany materii, która przydaje się w czasie odchudzania. Z kolei bratek to dobry sposób na piękną cerę, ponieważ wypłukuje zanieczyszczenia z organizmu.
Na herbaty ziołowe warto zwracać uwagę zwłaszcza w czasie układania diety lub przygotowywaniu zdrowego jadłospisu, w którym polecane jest wyeliminowanie czarnej herbaty oraz pijanie 2 litrów płynu dziennie. Niekoniecznie musi to być woda, z powodzeniem można raczyć się herbatami ziołowymi oraz owocowymi.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.